Sağlık Bölümünün Amacı ve İlkeleri

Katılım
30 Ara 2018
Konular
117
Mesajlar
148
Tepkime puanı
3
Çevrimiçi zaman
0
Konum
Mardin
Ticaret
0 / 0 / 0
Sağlık Bölümünün Amacı ve İlkeleri

1-Forumagel sitesi içinde bulunan sağlık bölümünde hiçbir zaman online teşhis ve tedavi uygulanmayacaktır. Bu kesinlikle yasaktır.

2-Bölümde Sağlıklı yaşam hakkında bilimselliği kanıtlanmış makaleler yayımlayabilirsiniz.

3-Bölümde ilaç ismi vermek, önermek, hatta kullandığını söylemek dahi yasaktır. Size iyi gelen bir ilaç aynı şartlar altında başkasına da iyi gelecek anlamı taşımaz. Dr sıfatıyla yazı yazan arkadaşlar dahil olmak üzere bölümde ilaç ismi vermek her ne şart altında olursa olsun kesinlikle yasaktır. Herşeyden önce sağlık.

4-Bölümde tedavi yöntemi önermek yasaktır.

6-Unutmayın ki modern tıpta teşhis ancak hasta ve hekimin yüz yüze gelmesi, konuşması, fiziki muayenenin ve gerekli tahlil, tetkiklerin yapılmasıyla konulabilir. Tıpta en zor şey teşhis koymaktır. Hatta bütün bunlar yetmeyebilir ve konsiltasyon gerekebilir. Kısacası bu şartlar altında dünyanın hiçbir yerinde online teşhis konulması mümkün değildir. Bu nedenle Forumagel sağlık bölümü içinde teşhis koymak forumda adı kayıtlı herkes için yasaktır.

6-Bölüm içinde reelde tedavi olduğunuz hekimleri karalayıcı, küçük düşürücü yazılar yazmak, isim vermek yasaktır.

7-Forumagel sağlık bölümü içinde gerçek hayatta hekiminizin verdiği ilaç ve tedavi yöntemlerini yazmak yasaktır. Bunun iki nedeni var. Birincisi bu tedavi şeklini değiştirecek herhangi bir cevap almanız mümkün değildir. Çünkü sizinle ilgili kararı sadece yüz yüze geldiğiniz hekim verebilir. İkincisi ise size gerçek hayatta önerilen tedaviyi forumdaki başka bir kullanıcı benzer durumlarda kendisine uygulayabilir. Bu çok sakıncalıdır çünkü tıpta hastalık değil hasta vardır. Size uygulanan tedavi başkasına da iyi gelecek anlamını kesinlikle taşımaz.

8-Alternatif tıp yöntemleri üzerine yayınlanan ve modern tıbbın kabul etmediği konular, makaleler ve bilgiler silinecektir.

Saygılarımla. SelimAKAY
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst