Sadece yürüyüş yaparak daha hızlı kilo verin

selmansonmez 

Yönetici
yönetici rank
moderatör rank
Katılım
30 Ara 2018
Konular
377
Mesajlar
682
Tepkime puanı
53
Çevrimiçi zaman
1 saat 6 dakika
Yaş
34
Konum
Antalya
Ticaret
0 / 0 / 0
Sadece yürüyüş yaparak daha hızlı kilo verin

Her gün otuz dakikalık bir yürüyüş bile hayatınız üzerinde çok büyük etki yaratabilir.

Fiziksel aktivitenin günlük yaşamımızdaki öneminin hepimiz farkındayız. Düzenli fiziksel aktivite, çeşitli hastalıklardan korunmanıza yardımcı olabilir ve formda kalmanızı sağlar. Fiziksel aktivite dendiğinde aklınıza her şey gelebilir. En kolayından, en yorucu egzersize kadar hepsi sağlığa yararlı olabilir. Sağlığınızı iyileştirmek için fiziksel aktivitenin mutlaka yorucu olması gerekmez. Yürüyüş herkes tarafından yapılabilecek harika bir fiziksel aktivite şeklidir. Genel sağlığın gelişmesine yardımcı olur.

Yürüyüş düşük etkili bir egzersizdir. Herhangi bir ekipman gerektirmez ve günün herhangi bir saatinde yapılabilir. Her gün otuz dakikalık bir yürüyüş bile hayatınız üzerinde çok büyük bir etki yaratabilir. Kemikleri güçlendirebilir, ekstra kilo vermenize, kalp sağlığını ve kas gücünü artırmanıza yardımcı olur. Yürüyüş kan şekeri seviyelerini, osteoporozu ve hatta bazı kanser türlerini önleyebilir.

Yürüyüşün faydaları

- Yürüyüş, kilo verdiğinizde yağsız kasın korunmasına yardımcı olabilir. Bu da kilo verdiğinizde oluşan metabolik hızdaki düşüşü en aza indirir. Bu daha fazla kilo vermenizi kolaylaştırır.

- Her gün en az otuz dakika yürümek kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.

- Yürüyüş, daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olarak kilo vermeyi hızlandırır.

- Düzenli fiziksel aktivite kan şekeri seviyelerinin yönetilmesine yardımcı olabilir. Yürüyüş, günlük yaşamınıza dahil edilebilecek en basit egzersizlerden biridir. Bu diyabetin tedavisine yardımcı olabilir.

- Yürüyüş, geçirdiğiniz yorucu bir günün ardından ruh halinizi iyileştirmenize ya da tüm endişeleri uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca stres seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olur.

- Herhangi bir eklem ağrısından muzdarip iseniz yürümek size harika gelecek. Her gün yürümek, dizleriniz dahil eklem ağrısının azaltılmasına yardımcı olabilir. Yürüyüş, eklemleri desteklemeye yardımcı olan kasların güçlenmesine yardımcı olur.

- Yürüyüş, bacaklarınızdaki kasları kuvvetlendirdiği için bacaklarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

- Bu basit egzersiz, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için harika bir yoldur. Düzenli yürüyüş sizi soğuk algınlığı ve gripten koruyabilir
 
Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst