İngilizcenizi Geliştirmek İçin Öneriler

selmansonmez 

Yönetici
yönetici rank
moderatör rank
Katılım
30 Ara 2018
Konular
377
Mesajlar
682
Tepkime puanı
53
Çevrimiçi zaman
1 saat 6 dakika
Yaş
34
Konum
Antalya
Ticaret
0 / 0 / 0
Kendi yazım, umarım faydalı olur
t1.gif
t16.png


t3.png
Yardımcı Kitaplar
Her seviyeye göre yardımcı kitaplar bulunmaktadır. Kendi seviyenizi belirledikten sonra, seviyenize göre bir yardımcı kitap alabilirsiniz. Konuları kitaptan çalıştıktan sonra, deftere geçirip daha sonra özet olarak inceleyebilir ve tekrar edebilirsiniz.

t3.png
Yabancı Diziler
Yabancı dizilerin birçoğu keyiflidir ve bu dizileri izlerken cümlelerin günlük kullanımlarını, yaygın kelimeleri öğrenebilirsiniz. Diziyi izlerken bir yandan da bilmediğiniz kelimeleri not etmeyi ve daha sonra anlamlarına bakmayı unutmayın.

t3.png
Kelime Kutusu
İngilizce’de grammar geliştirmek kadar kelimeler de önemlidir. Nasıl cümle kuracağınızı, temel kuralları öğrenirken bir yandan da kelimeleri bilmeniz gerekir. Her gün 5-10 kelime öğrenebilirsiniz. Bu kelimeleri öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir kelime kutusu oluşturabilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimelerin İngilizcesini bir tarafa, Türkçesini bir tarafa yazıp bir kutuda biriktirin. Gün sonunda tek tek çıkarıp anlamını tahmin etmeye çalışın.

t3.png
Okuma Kitapları
Okuma kitaplarının da seviyeleri vardır. Çeviri yeteneğinizi geliştirmek, kelime dağarcığınızı arttırmak, cümlelerin nasıl oluştuğunu görebilmek için bu kitaplar oldukça faydalıdır.

t3.png
İngilizce Şarkılar
İngilizce şarkılardan oluşan büyük bir playlist oluşturabilirsiniz. Bu şarkıları dinlemenin telaffuzuna faydası olacaktır.
 
Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst