Ev ortamında buharla yapacağınız cilt bakımı

Katılım
31 Eki 2023
Konular
399
Mesajlar
616
Tepkime puanı
2
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
1. Adım: Hazırlık

İhtiyacınız olanlar: Karbonat, elma şırası sirkesi ve karışıma eklemek istediğiniz fesleğen, maydanoz veya rezene gibi şifalı bitkiler.


2. Adım Temizleme

Yüzünüzdeki ölü hücreleri uzaklaştırmak için su ve karbonattan oluşan bir karışıma ihtiyacınız olacak. 2 çay kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı suyu karıştırın. Bu karışım ile yüzünüze oval bir şekilde 1 dakika boyunca masaj yapın. Daha sonra ılık su ile durulayın.


3. Adım: Buhar

Su kaynadıktan sonra yüzünüzden daha geniş bir kaba alın ve içine favori şifalı bitkiniz hangisi ise ( kurutulmuş olmalı ) atın. Maydanoz doğal bir sıkılaştırıcı olduğu için maydanozun bu etkisinden faydalanmak isteyebilirsiniz. Aşırı hassas bir cilde sahipseniz papatyayı da deneyebilirsiniz. Yüzünüzü 25-30 cm sudan uzak tutacak şekilde ve kafanızın üstünde dumanın dağılmasını önleyecek bir havlu yardımı ile buharın cildinize işlemesine izin verin. Gözeneklerinizin temizlenmesi için 5 dakika ile 10 dakika arasında bekleyebilirsiniz.


4. Adım: Kurulama

Temiz ve yumuşak dokulu bir havlu ile yüzünüzü nazik dokunuşlarla kurulayın.
 
Konu Sahibi
Rhea
Katılım
31 Eki 2023
Konular
399
Mesajlar
616
Tepkime puanı
2
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Cevap: Ev ortamında buharla yapacağınız cilt bakımı

5. Tonik

Gözeneklerin içindeki kirleri ve diğer kalıntıları temizledikten sonra sıra iyice derinlemesine bir temizlik sağlayıp gözenekleri sıkılaştırmaya geldi. Elma şırası sirkesi doğal olarak cildinizin pH değerini dengeleyen antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip doğal bir toniktir. Eşit miktarda su ve elma şırası sirkesini karıştırın. Bu karışımı bir pamuk topu yardımı ile cildinize sürün.


6. Adım: Nemlendirme

Evde Buhar Bakımı Adım 6
Her zaman kullandığınız nemlendiriciyi kullanarak işlemi tamamlayın.
 
Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst