Çocukluğundan Beri Taş Biriktiren Vatandaş, Yetkililere Çağrıda Bulundu

Katılım
23 Ocak 2019
Konular
165
Mesajlar
187
Tepkime puanı
0
Çevrimiçi zaman
0
Konum
HATAY Antakya
Ticaret
0 / 0 / 0
Batman'da çocukluğundan bu yana taş biriktiren Veysel Cihangir isimli vatandaş, devlet yetkililerine çağrıda bulunarak "Bunların bilim çevrelerince değerlendirilmesini rica ediyorum. Bunların hepsi değerli taşlar" ifadesini kullandı.
Batman'da tonlarca taş biriktiren bir kişi, aralarında meteor taşının da bulunduğunu savunduğu taşların devlet yetkilileri tarafından değerlendirilmeye alınmasını istedi.

ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ TOPLUYOR

Birbirinden farklı binlerce taşı Petrolkent Mahallesi 2811 Sokak'taki evinde toplayan Veysel Cihangir, çocukluğundan bu yana topladığı farklı taşlar arasında meteor taşlarının da bulunduğunu ileri sürdü.


"ÇOĞU TAŞIN METEOR OLDUĞUNA EMİNİM"

Evinde biriktirdiği taşlar arasında insan figürlü taşlar ve ağır metal içeren taşlar bulunan Veysel Cihangir, "İlkokul mezunuyum. Köyde çobanlık yaptığım zamanlar doğal taşları toplamaya başladım. Çoğunu da merak ettiğim için topladım ve yanımda biriktirdim. Hepsinin değerli taşlar olduğuna eminim. 20 seneden bu yana taşları topluyorum. 5-6 yıldır internette sürekli araştırıyorum. Bingöl'e gittim, Sason'a gittim. Birçok yere gittim ve taş topladım. Çoğu taşın meteor olduğuna eminim. Büyüklerimin bana yardımcı olmasını rica ediyorum" dedi.


TEK BİR HAYALİ VAR

Tek dileğinin çocuk esirgeme kurumu açmak olduğunu belirten Cihangir, "Benim tek dileğim bir çocuk esirgeme kurumu açmak ve işsizlere iş imkanı, fakir fukaraya yardım etmek. Bunların hepsi değerli taşlar. Elimde tonlarca taş var. 20 ton, 30 ton var. Daha çok çıkarabilirim. Yeter ki devlet büyüklerim bana yardım etsin. Bunların bilim çevrelerince değerlendirilmesini rica ediyorum. Bunların hepsi değerli taşlar. Çoğu altın, yakut, zümrüt ve elmas gibi değerli elementler taşıyorlar. Bu gezegene ait olmayan taşlar bunlar. Buna eminim ve inanıyorum" ifadelerini kullandı.

İşte Veysel Cihangir'in biriktirdiği taşlar;
 

Benzer konular

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst