Adobe Photoshop Alternatifi Program Önerisi ?

Turkcode Dijital Ajans 

Kurumsal Üye
kurumsal rank
Konular
19
Çevrimiçi zaman
6 saat 38 dakika
Ticaret
0 / 0 / 0
Merhabalar değerli forum üyeleri Adobe Photoshop ücretli oldu ve aylık 750 lira gibi bir ödemesi var ister istemez benim gibi hobi olarak kullananlar için alternatif arayısına girdik önerebileceğiniz alternatif ücretsiz fotograf uygulaması ödenerilerinizi bekliyorum. Şimdiden değerli önerileriniz için teşekkürler.

Konular
15
Çevrimiçi zaman
2 gün 9 saat 30 dakika
Ticaret
0 / 0 / 0
Merhabalar değerli forum üyeleri Adobe Photoshop ücretli oldu ve aylık 750 lira gibi bir ödemesi var ister istemez benim gibi hobi olarak kullananlar için alternatif arayısına girdik önerebileceğiniz alternatif ücretsiz fotograf uygulaması ödenerilerinizi bekliyorum. Şimdiden değerli önerileriniz için teşekkürler.
Maalesef ki diğer reklamı yapılıp methedilen programlar Photoshop'un muadili olamaz. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz dağıtımı yapılan ve en yakın rakibi gösterilen GIMP bile açık ara geridedir. Elbette kur farkından kaynaklanan bu yüksek tutar nedeniyle Photoshop ya piyasadaki lideliğini kaybedecek, ya da lisanssız kullanıcılara boyun eğmek zorunda kalacaktır.

Konu Sahibi
Turkcode Dijital Ajans

Turkcode Dijital Ajans 

Kurumsal Üye
kurumsal rank
Konular
19
Çevrimiçi zaman
6 saat 38 dakika
Ticaret
0 / 0 / 0
Maalesef ki diğer reklamı yapılıp methedilen programlar Photoshop'un muadili olamaz. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz dağıtımı yapılan ve en yakın rakibi gösterilen GIMP bile açık ara geridedir. Elbette kur farkından kaynaklanan bu yüksek tutar nedeniyle Photoshop ya piyasadaki lideliğini kaybedecek, ya da lisanssız kullanıcılara boyun eğmek zorunda kalacaktır.
Evet araştırdım uzun süre ve gerçekten photoshop gibisi yok photopea gibi uygulamalarında masaüstü programı yok sanırım vesikalıgıda Canvada yapmaya başlayacagız :)

Konular
15
Çevrimiçi zaman
2 gün 9 saat 30 dakika
Ticaret
0 / 0 / 0
Photoshop 2022 Portable kullanıyorum. Türkiye'deki fiyat politikalarını gözden geçirmeye hiç de niyetleri yok :)

fikretyn 

Moderatör
moderatör rank
Konular
48
Çevrimiçi zaman
18 saat 33 dakika
Ticaret
0 / 0 / 0
Adobe Photoshop'a alternatif olarak kullanabileceğiniz birkaç popüler program var. İşte bazıları:

1. GIMP (GNU Image Manipulation Program)

• Özellikler: Ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Katman desteği, fırça araçları, filtreler ve eklentiler gibi geniş bir yelpazede özellikler sunar.
  • Platformlar: Windows, macOS, Linux
  • Web Sitesi:

2. Affinity Photo

• Özellikler: Adobe Photoshop'a benzer profesyonel özellikler sunar. Katman tabanlı düzenleme, gelişmiş seçim araçları ve RAW dosya işleme özellikleri mevcuttur.
  • Platformlar: Windows, macOS, iPad
  • Ücret: Uygun fiyatlı tek seferlik lisans
  • Web Sitesi: Affinity Photo

3. Corel PaintShop Pro

• Özellikler: Fotoğraf düzenleme, grafik tasarımı ve çizim özellikleri sunar. Photoshop'a benzer bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.
  • Platformlar: Windows
  • Ücret: Tek seferlik lisans ücreti
  • Web Sitesi:

4. Krita

• Özellikler: Özellikle dijital boyama ve çizim için tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır. Photoshop benzeri katmanlar ve fırça araçları sunar.
  • Platformlar: Windows, macOS, Linux
  • Web Sitesi:

5. Pixelmator Pro

• Özellikler: Kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü düzenleme araçları ile bilinir. Makine öğrenimi ile desteklenen özellikler sunar.
  • Platformlar: macOS
  • Ücret: Tek seferlik lisans ücreti
  • Web Sitesi: Pixelmator Pro

6. Photopea

• Özellikler: Tarayıcı tabanlı bir fotoğraf düzenleme programıdır ve Photoshop dosyalarını (.psd) destekler. Ücretsizdir ancak premium özellikler de sunar.
  • Platformlar: Çevrimiçi (web tabanlı)
  • Web Sitesi:
Bu programların her biri farklı kullanıcı ihtiyaçlarına ve bütçelere hitap etmektedir. Kendi ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçerek, fotoğraf ve grafik düzenleme işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Users who are viewing this thread