Öğretmenlere kırtasiye desteği ne kadar, ne zaman yatacak?

Konular
1,553
Çevrimiçi zaman
4 saat 4 dakika
Öğretmenlere kırtasiye desteği ne kadar, ne zaman yatacak?

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte gündeme gelen konulardan biri de kırtasiye desteği oldu. Yıl içerisinde kırtasiye ihtiyaçlarına kullanılması üzerine sağlanan eğitim ödeneğinin tutarı her yıl değişiklik gösteriyor. Peki, öğretmenlere kırtasiye desteği ne kadar, ne zaman yatacak?

E9ouumu8RkKmNMjvJDtW0Q.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere her öğretim yılında kırtasiye ihtiyaçlarına yönelik eğitim desteği sağlıyor. Hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcılarına dahil) ödeniyor.
IYyXi8iu8k2MLVSRfNOLng.jpg

7 . Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde ek gösterge ve memur aylık kat sayısına bağlanan kırtasiye ücreti bu yıl öğretmenlere 4 bin 85 TL olarak ödenecek.
M7iGROxtU0uEchHwhfMyhg.jpg

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışan öğretmenlere kırtasiye malzemeleri için eğitim ödeneği desteği sağlanacak. Kırtasiye yardımı genellikle eylül ayının ortasına kadar hesaplara aktarılıyor.

Users who are viewing this thread

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap