• Merhaba değerli Foruma Gel üyeleri formumuza kayıt olarak sizlerle birlikte büyüyebiliriz. Sizleri seviyoruz. Foruma Gel Yönetimi!

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler 2024 KPSS ortaöğretim sınav sonucu görüntüleme ekranında

forumagel

Admin
Konular
2,481
4 saat 9 dakika
KPSS ortaöğretim sınav sonuçları  ne zaman açıklanacak? Gözler 2024 KPSS ortaöğretim sınav sonucu görüntüleme ekranında

"KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt ÖSYM'den geldi. Lise düzeyinde KPSS sınavına katılan adayların gözü kulağı ÖSYM sonuç ekranında. Takvime göre, 2024 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları için ekim ayı işaret edilmişti.

LGU0jIVHtE6uxyECkM7NZA.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2024 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı.
0OE6hBxAR0KMYO1H2XIPPw.jpg

ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 15 Eylül 2024'de düzenlenen 2024-KPSS Ortaöğretim Sınavı’na ait değerlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra AİS (Aday İşlemleri) sayfası üzerinden ilan edilecek. Buna göre; 2024 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları 4 Ekim 2024 Cuma günü açıklanacak.
2655Uhl5nEGTHOLUmSOsMA.jpg

Adaylar sınav sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ulaşabilecek.
6g_0Ti0iNU2FsR589RkV7g.jpg

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu hazırlanacak. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini internet aracılığıyla yapacaklar.Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecek.
AGGFYJCgek-8vdJKW8Lusg.jpg

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacak.

Bu konuyu görüntüleyenler

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap