İBB Sen Oku Diye Eğitim Desteği Başvuruları Başladı: 3 bin TL eğitim desteği kimlere verilecek?

Konular
1,553
Çevrimiçi zaman
4 saat 4 dakika
İBB Sen Oku Diye Eğitim Desteği Başvuruları Başladı: 3 bin TL eğitim desteği kimlere verilecek?

İBB Sen Oku Diye Eğitim Desteği başvuruları 11 Eylül itibariyle başladı. Yapılan açıklamada; "100 bin öğrenciye 3 bin TL eğitim desteği sağladığımız İBB “Sen Oku Diye” eğitim desteği başvuruları başladı." denildi.

I9NP-DMh8UqCS5-xtTK7qg.jpg

İBB Sen Oku Diye Eğitim Desteği Başvuruları için bekleyiş sona erdi. Başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahibi aileleee, 3 bin TL eğitim desteği verilecek.
D_Ki3eDzikmzk0P-dmBwkA.jpg

Öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağladığımız ve 10 Eylül – 11 Ekim 2024 tarihleri arasında başvuruya açık olan Sen Oku Diye eğitim desteği başvuruları “İstanbul Senin” uygulaması üzerinden ya da senokudiye.ibb.istanbul internet sitesi üzerinden yapılacak.
2MNF3XorvE2U9H-dg3MWeQ.jpg

Yeni dönemde yaklaşık 100 bin öğrenciye 3.000 Türk Lirası destek sağlayacağımız Sen Oku Diye eğitim desteği şartları:Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakÖğrencinin İstanbul’da ikamet etmesiŞehit çocukları, yetim ve öksüz çocukların ilköğretim veya lise öğrencisi olmasıEngelli çocukların ilköğretim/lise veya MEB onaylı özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görmesi Öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam etmesiDevlet okulu veya vakıf/özel okullarda %100 burslu okumakBaşvuru sahibi öğrencilerin 5 yaş ve üzeri - 40 yaş ve altı olmasıBaşvuru sahibi öğrencinin ilköğretim ve ortaöğretimde aktif öğrenci kaydı olması veya 5 – 40 yaş arası zihinsel ya da fiziksel engel durumu olması sebebiyle rehabilitasyon merkezinde eğitim görmesi gerekir.
I_NA5C1XwEel0YP3OuM8Jw.jpg

Eğitim desteği şartlarını sağlamak isteyen ve başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerden Sen Oku Diye başvurusu için istenecek evraklar:Öğrenci belgesi Vakıf/özel okullarda %100 burslu olduğuna dair belgesiÖğrenci engelli ise engelli belgesi Öğrenci şehit çocuğu ise şehit olduğuna dair belge Öğrencinin anne, baba veya yasal vasinin banka hesap bilgilerini içeren belge

Users who are viewing this thread

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap