DGS üniversite kayıtları ne zaman? ÖSYM DGS kayıt takvimini paylaştı

Konular
2,177
4 saat 4 dakika
DGS üniversite kayıtları ne zaman? ÖSYM DGS kayıt takvimini paylaştı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Tercih sonuç duyurusu ardından gözler DGS kayıt takvimine çevrildi. Peki, DGS üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

RQtvd3hdnEyvawA0R_7cIA.jpg

DGS (ikey Geçiş Sınavı) üniversite kayıt takvimi tercih sonuçları ardından gündeme geldi. Takvime göre, DGS kayıtları ekim ayında yapılacak.
JT_s8iGFbk-hbFHmVPTBOg.jpg

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 2-9 Ekim 2024 tarihleri arasında yapılacak.
rXZ7BhB2NkSMdTdFvLmV1w.jpg

ÖSYM'den yapılan açıklamada; "Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 2-9 Ekim 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.Elektronik kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-Devlet Kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, adresi üzerinden 2-7 Ekim 2024 tarihleri arasında (7 Ekim 2024 tarihinde saat 23.59'a kadar) elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecektir.
pXavDeiXEUGx2eP6syRJdA.jpg

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.Elektronik kayıt işlemlerini tamamlayan adayların, üniversitelerinin web sitesinde belirtilen belgeleri ilgili tarih aralığında elden teslim etmesi gerekmektedir." denildi.

Users who are viewing this thread

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap