DGS üniversite kayıt tarihleri açıklandı: DGS üniversite kayıtları ne zaman, nasıl (online mı) yapılacak?

Konular
2,266
4 saat 4 dakika
DGS üniversite kayıt tarihleri açıklandı:  DGS üniversite kayıtları ne zaman, nasıl (online mı) yapılacak?

DGS sonuçlarının ilanı ardından üniversite kayıt tarihleri açıklandı. DGS sonucuna göre bir programa kayıt yaptıracak olan öğrencilerin belirlenen tarihlerde işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Peki, DGS üniversite kayıtları ne zaman, nasıl (online mı) yapılacak?

3jTCLwmzYkakosD4H_J-sg.jpg

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, tercih başvuruları 18-24 Eylül'de alınan DGS yerleştirme işlemleri tamamlandı. Yerleştirme işlemleri ardından gözler terch sürecine çevrildi
gcxBp6VXAU6_VVW_oRkChQ.jpg

Yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 2-7 Ekim'de yapılacak.
kGKKU3oFqkG4_lmbw1-MRA.jpg

Yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 2-7 Ekim'de yapılacak.Elektronik kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-Devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, adresi üzerinden 2-7 Ekim'de elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.
TfP9F0HdD06ARSWTEFxgpg.jpg

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekiyor.

Users who are viewing this thread

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap