2024-YKS ek yerleştirme sonuçları: YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Konular
1,553
Çevrimiçi zaman
4 saat 4 dakika
2024-YKS ek yerleştirme sonuçları: YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2024-YKS ek yerleştirme sonuçlarına dair araştırmalar hız kazandı. 2024-YKS ek yerleştirme tercih başvuru süreci sona ererken sonuç heyecanı başladı. ÖSYM kılavuzuna göre ek tercihler, ÖSYM'nin internet adresinden 11 Eylül saat 23.59'a kadar yapılabildi. Peki, YKS ek tercih (yerleştirme) sonuçları ne zaman açıklanacak?

NumaoU03GUWnxzawVPovtA.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesindeki duyuruya göre, 2024-YKS sonuçlarına göre 2024-2025 eğitim öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacak. İşte, 2024-YKS ek tercih sonuçlarına ilişkin bilgiler...
2T_FsYn50ESDhtt2ldhN4A.jpg

YKS ek tercih sonuçları için tarih araştırmaları başladı. YKS ek yerleştirme tarihlerinin açıklanmasının ardından üniversite ek yerleştirme işlemleri 6-11 Eylül tarihleri arasında yapıldı.Buna göre; YKS ek tercih sonuçlarının eylül ayının son haftasında açıklanması bekleniyor.
VdHZYTUPWEubv8Dt_Gr29g.jpg

Adaylar, 2024-YKS ek yerleştirme için tercihlerini, 6-11 Eylül'de T.C. kimlik numarası ve şifresiyle ÖSYM'nin adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan yapacak.Ek yerleştirmeye başvuracak adayların 2024-YKS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekiyor.

Users who are viewing this thread

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap