Samsung ile iPhone arasındaki farklar nelerdir?

selmansonmez 

Yönetici
yönetici rank
moderatör rank
Konular
376
Çevrimiçi zaman
57 dakika
Ticaret
0 / 0 / 0
[FONT=&quot]Samsung ile Apple [/FONT][FONT=&quot]her ne kadar yer aldığı sektörler bakımından farklılık gösterse ve net karşılaştırılması çok mümkün olmasa da bu yazımızda telefon anlamında karşılaştırmaya çalışacağız. Apple denilince akla [/FONT][FONT=&quot]Iphone[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]Samsung [/FONT][FONT=&quot]denilince de akla [/FONT][FONT=&quot]Galaxy [/FONT][FONT=&quot]geldiği hepimizin malumu. Dolayısıyla [/FONT][FONT=&quot]Samsung Galaxy S8[/FONT][FONT=&quot] ile [/FONT][FONT=&quot]Iphone X[/FONT][FONT=&quot] arasında belli başlıklarda farklılıkları ve benzerlikleri inceleyeceğiz.[/FONT]

Samsung ile Iphone arasında ne fark var?

applesamsung.png

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]İşletim Sistemi farkı[/FONT][FONT=Segoe UI, Helvetica Neue, Helvetica, Roboto, Oxygen, Ubuntu, Cantarell, Fira Sans, Droid Sans, sans-serif]
[/FONT][FONT=&quot]Akılıı telefonların [/FONT][FONT=&quot]“aklı”[/FONT][FONT=&quot]diyebileceğimiz işletim sistemleri telefonların en önemli yazılımı konumunda. Bilindiği üzere Iphone işletim sistemi olarak iOs, [/FONT][FONT=&quot]Samsung [/FONT][FONT=&quot]ise [/FONT][FONT=&quot]Android [/FONT][FONT=&quot]kullanmakta. Bu noktada hıza ve kullanım kolaylığına önem verenlerin [/FONT][FONT=&quot]Apple’ı[/FONT][FONT=&quot],[/FONT][FONT=&quot] telefonu elinden düşürmeyenler ise [/FONT][FONT=&quot]Samsung’u [/FONT][FONT=&quot]tercih etmesi yerinde olacaktır.[/FONT]

[FONT=&quot]Kamera özelliklerindeki farklılık[/FONT]
[FONT=&quot]Kameralar artık günümüzde her bir akıllı telefon kullanıcısına amatör fotoğrafçı olma hevesi verecek kadar gelişmiş durumda. İki modelin de kamera çözünürlüğü 12 MP. Iphone ikinci arka kameraya sahipken, [/FONT][FONT=&quot]Samsung’ta [/FONT][FONT=&quot]bu özellik bulunmuyor. Ön kamera çözünürlüğünde ise [/FONT][FONT=&quot]Samsung [/FONT][FONT=&quot]bir adım önde (8 MP - 7 MP).[/FONT]

Batarya ve pil ömrü farkı
[FONT=&quot]Bataryalar, telefonların hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmasıyla birlikte daha da önemli hale geldi. Yeri geldiğinde gün içerisinde telefonlarımızın şarjını iki defa doldurmak zorunda kaldığımız zamanlar olabiliyor. Bu anlamda [/FONT][FONT=&quot]Samsung’un[/FONT] [FONT=&quot]bataryası 3000 mAh, [/FONT][FONT=&quot] iPhone'nun[/FONT][FONT=&quot] bataryası ise 2716 mAh kapasitelidir. Bu kapasite ile [/FONT][FONT=&quot]Samsung [/FONT][FONT=&quot]20 saat konuşma süresi ve 14 saat Wi-Fi internet kullanım süresi verirken, Iphone konuşma süresi olarak 21 saat, Wi-Fi internet kullanım süresi olarak da 12 saat vermektedir.[/FONT]

Konular
0
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Cevap: Samsung ile iPhone arasındaki farklar nelerdir?

emeğine sağlık [MENTION=1]MaKaY[/MENTION] reis.

Konular
0
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Samsung ile iPhone arasındaki farklar nelerdir

Önceden bende S3 mini kullanıyordum. Dediğin iki ROMda saf Android CM daha iyidir. Carbonda bir kaç farklı özellik var, onlarıda CMye Xposed ile yükleyebilirsin.

Konular
0
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Günümüzde akıllı telefon sektöründe en çok tercih edilen markalar arasında Samsung ve iPhone bulunmaktadır. Ancak her iki markanın da farklı özellikleri ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar bulunmaktadır. Samsung'un genellikle Android işletim sistemini kullandığı ve kullanıcılarına geniş bir özelleştirme imkanı sunduğu bilinmektedir. Diğer yandan iPhone, iOS işletim sistemini kullanarak daha kapalı bir ekosistem sunmaktadır ve genellikle daha kullanıcı dostu bir deneyim sunar.

Ana Sayfa Kayıt Ol Giriş Yap