gideni geri getirme duası

Konular
399
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Duai çevirgel günümüze dek taşınan bir duadır
Bu dua ile neler yapılabilir?
Eşler ve evli çiftler arasında olan dargınlık, kırgınlıklardan dolayı evini ve ailesini yüz üstü birakıp terk eden veya diğer bir metres tutup ailesini bırakıp onun peşine takılan ,dışarı giden bundan dolayı aileyi madur bırakan, eşlerden her hagi birisini kabul etmemek için tertiplenmiş bir dua'dır

Bu duayı okumanı şartları
Önce amele maksat edip abdest alınmalı kıbleye dönüp 2 rekat Allah rızası için namaz kılınmalı ve on tevbe, on salavati şerife,on kelimeyi tehvid okuyup duya ondan sonra başlanmalıdır Dua bittikten sonrada 3 ihlas 1 fatiha okuyup peygamber ve ashabına ve bu duayi terkip edene havale edilmeli

Bismillahirrahmanirrahîm

Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca`nın gönlünü bana arkadaş kıl
Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca`nın gönlünü çevirgel

Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şöhret`ı büyük Allah, sen ama yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca`nın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil

Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca`nın gönlünü bana arkadaş kılıvergil

Eğer uyur ise uyandır Eğer durur ise içten getürgel Benim aşkımdan bikarar kılıvergil İlahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil

İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaülhüsna hürmeti için bizi sevindirgil Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur`ânı Kerim
Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm
Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm
Ve bihürmeti İmanil mü`minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin

Konu Sahibi
Rhea
Konular
399
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Cevap: gideni geri getirme duası

Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nın gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil

Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü
İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca`nın gönlünü bana çevirgil

İlâhi Musa Aleyhisselâm`ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi müminin velmüminat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca`nın aklına, Filanca`nın gönlüne ve gözüne beni sevimli ve mahmud kılıvergil

Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil
İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Maruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve müminler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu

Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi
Bihürmeti hazihil, âyetil kerim Filanca`nın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil

İlâhi tümce hâlâik aralarında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve evren halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm adaleli ve hürmetli ve cemi müminler arasında hub eyle

Konu Sahibi
Rhea
Konular
399
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
Cevap: gideni geri getirme duası

Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilelaserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca`nın gönlünü bana dost kılıvergil

Ya ilâhelevveline velâhirine İyyake nabudu ve iyyake nestein Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha
Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kuranil Egemen inneke leminelmürselîne Âlâ, sıratin müstekimin

Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yalemune Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune
Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min resihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin feiza emintüm femen temettea bilumreti ilelhacci

Bismillâhirrahmanirrahîm
Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu Birahmetike ya erhamerrahimine Velhamdülillâhi rabbilâlemine
Alıntı *