Dürüstlük ile ilgili hadisler

Konular
399
Çevrimiçi zaman
0
Ticaret
0 / 0 / 0
dürüstlük ile ilgili hadisler ayetler
dürüstlük ile ilgili hadisi şerifler
dürüstlük hadisleri

Alemlerin Rabbi Allaha hamdolsun, Rahmandır, Rahîmdir Din gününün sahibidir Oysa sana kulluk eder, fakat senden yardım dilerizBizi doğru yola ilet Nimet verdiğin kimselerin yoluna

Emrolunduğun gibi direkt olarak ol

Doğrularla beraber olun

Yalan sözden kaçının

Beni Rabbim en hoş şekilde terbiye etti

Bir sahabi Hz Peygambere Ya Rasûlullah bana İslâmı o kadar tanıt ki, senden başka birine sorma ihtiyacını duymayayım deyince, Rasûlullah şöyle buyurmuştur: Allaha inandım de, sonradan da doğrudan doğruya ol

Içten olunuz, kurtuluşa erersiniz

Doğruluk insanı iyiliğe yönelir, hayırlı işlerde cennete kılavuzluk eder Bir kimse, doğruluğu prensip edinirse sıddîk olur Yalan Söyleme da insanı kötülüğe ve fücura sürükler Musibet de çehenneme götürür Bir kimse yalancılığı prensip edinirse Allahın anında kezzab yalancı defterine yazılır

Alemlerin Rabbi Allaha hamdolsun, Rahmandır, Rahîmdir Din gününün sahibidir Ama sana kulluk eder, oysa senden destek dilerizBizi içten yola ilet Nimet verdiğin kimselerin yoluna

Emrolunduğun gibi direkt olarak ol

Doğrularla beraber olun

Yalan sözden kaçının

Beni Rabbim en güzel şekilde terbiye etti

Bir sahabi Hz Peygambere Ya Rasûlullah bana İslâmı böylece tanıt oysa, senden diğer birine sorma ihtiyacını duymayayım deyince, Rasûlullah şöyle buyurmuştur: Allaha inandım de, daha sonra da doğruca ol *

Içten olunuz, kurtuluşa erersiniz

Doğruluk insanı iyiliğe yönelir, şanslı işlerde cennete kılavuzluk eder Bir kimse, doğruluğu prensip edinirse sıddîk olur Yalan Söyleme da insanı kötülüğe ve fücura sürükler Kötülük de çehenneme götürür Bir kimse yalancılığı ilke edinirse Allahın anında kezzab palavracı defterine yazılır